Blog
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
Blog
Jan Paweł II

Rocznica śmierci Jana Pawła II

Jan Paweł II, czyli Karol Wojtyła (1920 – 2005) był polskim duchownym rzymskokatolickim, biskupem pomocniczym krakowskim oraz arcybiskupem metropolitą krakowskim. Był wreszcie jedynym papieżem Polakiem. Oprócz tego był także aktorem, dramaturgiem i pedagogiem, również filozofem. Jego biografia często stawiana jest za wzór chrześcijańskiej postawy wobec świata i drugiego człowieka, Wojtyła był niezwykle wysoko cenionym autorytetem moralnym.

 

Wielki Post

Wielki Post - czym jest i ile trwa?

Wielki Post to czas pokuty, który przygotowuje do przeżywania najważniejszego dla chrześcijan święta. Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, podczas której kapłani posypują głowy wiernych popiołem. Wielki Post to okres pokuty, który przygotowuje katolików do głębokiego przeżywania Zmartwychwstania Jezusa, czyli najważniejszego dla chrześcijan święta. Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a kończy w Wielkim Tygodniu. Skąd wzięło się symbolicznych 40 dni? Jakie obrzędy i nabożeństwa są związane z Wielkim Postem?

Blog chmura tagów
Mam Chrzest - i co dalej?
Mam Chrzest - i co dalej?

Uroczystość Chrztu Świętego to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka jak i potem dorosłego człowieka. Ale jak to w życiu bywa muszą być też pamiątki i upominki najlepiej religijne. Prezent na Chrzest powinien być wyjątkowy. To rzecz, która musi się spodobać dziecku i jego rodzicom.

Dlatego powinno to być coś dobrego, z przesłaniem i jednocześnie pamiątkowego. Takie właśnie prezenty dla dziecka mamy w naszym sklepie z artykułami religijnymi. Zaproponowane przez nas prezenty na chrzest są oryginalne i jednocześnie świetnie wkomponowują się w wystój dziecięcych pokoi. Większość z nich także po latach będzie ciekawą pamiątką. To właśnie w naszym sklepie odpowiedni pomysł na prezent na chrzest znajdą dziadkowie, chrzestni, rodzeństwo i inni bliscy dziecka. Nasza propozycja upominków z okazji chrztu to również prezenty spersonalizowane. Właśnie dzięki personalizacji prezent na chrzest nabiera niezwykłego charakteru i jest unikatowy. Jesteśmy pewni, że każdy zaproponowany przez nas oryginalny prezent na chrzciny zrobi doskonałe wrażenie i będzie miłą pamiątką, do której dziecko i jego rodzice będą w przyszłości z sentymentem wracać.

Chrzest Święty to wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju uroczystość, w której często uczestniczy cała najbliższa rodzina. Celebrowaniu tego wydarzenia najczęściej towarzyszy uroczysty obiad, a także wręczanie upominków na Chrzest dla dziecka. Ponieważ Chrzciny to jednorazowe i niezwykle ważne wydarzenie religijne, warto dobrać z tej okazji upominek o odpowiednim charakterze – najlepiej, by był to przedmiot pamiątkowy i efektowny. Szeroki wybór unikatowych i niezwykle pięknych prezentów na Chrzciny można znaleźć właśnie w asortymencie naszego sklepu.

Szukasz prezentu na Chrzest? -nie zapomnij o upominku religijnym

Proponujemy jedne z najpiękniejszych ikon w Polsce - ikony z Chrystusem, ikony z Matką Bożą z Dzieciątkiem jak również ikony z patronem czy Aniołem Stróżem. Można zamówić je również z dedykacją co na pewno będzie stanowić wspaniałą pamiątkę tak ważnego dnia jakim niewątpliwie jest Chrzest Święty. W naszej ofercie można również znaleźć nowoczesne obrazy na płótnie z Matką Bożą, Aniołem czy Panem Jezusem. W naszym sklepie można nabyć również eleganckie świece do chrztu jak i osłonki do świec oraz szatki, wszystko dostępne w jednej kategorii na Chrzest Święty.

Prezent na Chrzciny zazwyczaj wybiera się ze sporym wyprzedzeniem i z dbałością o to, by był to upominek unikatowy, ale też o pamiątkowym charakterze. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego oferujemy tak zróżnicowane prezenty. Chrzciny to idealna okazja, by wręczyć dziecku jak najbardziej chrześcijański upominek tak jak oryginalna ikona, obraz religijny czy Pismo Święte przygotowane w specjalnej edycji dla maluszków. Podarki tego rodzaju świetnie upamiętniają sam Chrzest, ale też będą idealną ozdobą dziecięcego pokoju.

Czy każdy prezent na Chrzest jest odpowiedni dla dziecka?

Akt narodzin, w którym dziecko pojawia się na świecie jest wzruszającą i fascynującą chwilą niekiedy pełną bardzo głębokich wzruszeń. Kruchość i delikatność dzieciątka może wzbudzać w nas lęk przed wyrządzeniem mu krzywdy, lecz także zachęca do wzmożonej troski i uwagi. Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami, niemowlak jest z nami spokrewniony lub jest dzieckiem zaprzyjaźnionej z nami pary, chcielibyśmy dać mu wszystko, czego potrzebuje do szczęścia, włącznie z "gwiazdką z nieba". Z czasem przychodzi czas na odbycie ceremonii chrztu świętego, a my zaczynamy sobie zadawać pytanie: "co kupić na chrzest"? Zastanawianie się nad tym, co wybrać dla tak małego i bezbronnego dziecka może trwać długo. Poza kryterium użyteczności podarku, istotne są jego bezpieczeństwo i atrakcyjność. Osoby dorosłe mogą otrzymać każdy podarek, ponieważ potrafią się posługiwać narzędziami. Natomiast dzieci często chwytają okoliczne przedmioty, uderzają nimi o meble, biorą do ust, testują smak i zapach rzeczy. Takie badanie właściwości przedmiotów była bardzo groźne dla dzieci. Z tego powodu konieczne jest dopasowanie podarunku do posiadanych już umiejętności poznawczych dziecka.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl